O ,,Lví trofej,,

Tento nápad vznikl čistě náhodou, v podstatě jako důsledek koronavirové pandemie, která amatérským hokejistům znemožnila hrát na zakrytých kluzištích. Marek Berák z HC Angels a Josef Kvasnička z HC Salaš zorganizovali na pardubickém dostihovém závodišti souboj pod širým nebem! Jednalo se o souboj dvou hradeckých celků, které nejsou nesmiřitelné, ale právě naopak mají velmi dobré vztahy. Vítěz obdržel putovní ,,Lví trofej,, o kterou se příští sezónu stejným způsobem utká znovu.

,,Byli bychom všichni moc rádi, aby se z toho stala krásná tradice, kterou si každoročně takovýmto winter classic duelem pořádně užijeme. Je super, že je to takto v období adventu, protože na nás dýchne ta pravá zimní atmosféra,, - říká na konto tohoto velice atraktivního zápasu jeden z představitelů HC Angels Marek Berák
,,Jsem moc rád, že se nám podařilo domluvit v této nelehké době zápas a ještě k tomu takový, na který nikdy nezapomeneme. Náš celý tým se na akci moc těší a jedeme si to hlavně užít,,
- říká rychlonohá opora Salaše Josef Kvasnička

3. ročník

19. 10. 2023, 20:15 HC Angels x HC Salaš - 3:1 - V

Vítězem ,,Lví trofeje,, je pro sezónu 2023/2024 HC Angels Hradec Králové
Náš celek získal tuto trofej vůbec poprvé v historii.

2. ročník

2. 1. 2022, 19:45 HC Angels x HC Salaš - 2:8 - P

Vítězem ,,Lví trofeje,, je také pro sezónu 2021/2022 HC Salaš Hradec Králové.

1. ročník

12. 12. 2020, 15:10 HC Angels x HC Salaš - 1:6 - P

Vítězem ,,Lví trofeje,, je pro sezónu 2020/2021 HC Salaš Hradec Králové.

Historicky 1. ročník se uskutečnil pod širým nebem na dostihovém závodišti v Pardubicích.

Téměř po dvou měsících na ledě. Myslíte si, že to zápas poznamenalo? Tak to ani náhodou! Oba týmy vstoupily do zápasu o ,,Lví trofej,, ve velikém nasazení. Velké množství střel, gólových šancí, skvělých brankářských zákroků, osobních soubojů, emocí, skvělou atmosféru a mnoho dalšího nabídl tento historicky 1. ročník miniturnaje. Bylo to prostě pravé derby.

Do utkání lépe vstoupila Salaš, kdy v první třetině, většinou v přesilovce, vsítila 3 branky (Bastl D., Vondráček, Novotný). Nedisciplinovanost ,,Andělů,, byla tedy potrestána. Salaš ještě nakonec přidala 4. branku, ale již po hvizdu, který první periodu ukončil. (0:3)

Ve druhé třetině již byl zápas vyrovnaný a oba týmy si pořádně zatápěly. Jak ,,Slašníci,,, tak ,,Andělé,, si pro soupeře připravili spoustu akcí, za které by se nemusel stydět ani profesionál. Ovšem gólmani Lukášek a Varhaník si zkušeně střelce pohlídali. Efektivnější v koncovce byla ale nakonec opět Salaš. Tentokrát se prosadil kapitán Salaše (Trenz). Ke konci se do samostatného úniku dostala jediná žena utkání Karolína Kašparová, ale opět při závěrečném hvizdu, takže nestihla zakončit. (0:4)

Třetí a poslední část utkání již začínala být vyhrocenější. Hráči se více hlídali a více bojovali o puk. Hity, střely, kombinace...hokejová lahůdka. Jednalo se tak o nejlepší třetinu. Za Salaš se již podruhé prosadili Bastl D. a Novotný. Angels ještě dokázali skóre zhruba 7 minut před koncem upravit (Švarc), ale moc času již nezbývalo, a tak zápas skončil 1:6.

Na konci po podání rukou, předání trofeje, focení a poděkování za příjemné utkání následovalo několik sérií samostatných nájezdů. Někteří se při nich po ledě proháněli bez helmy třeba jako Gordie Howe. :-)

Z důvodu koronavirové pandemie se bohužel na zápas nemohlo podívat takové množství diváků, jaké jsme plánovali. I tak si ale (v rámci vládních nařízení) našlo do Pardubic cestu dohromady cca 20 fanoušků (přítelkyně, manželky, děti, kamarádi) a vytvořili tak ještě zajímavější atmosféru. Dokonce i koně ze stájí pozorovali tento atraktivní souboj :-)

Všichni (hráči i fanoušci) si budou určitě tento zážitek pamatovat.