• založení: 1. 1. 2020
  • město: Hradec Králové
  • domácí aréna: ČPP Aréna
  • soutěž: KAHL
  • klubové barvy: bílá, černá a modrá
  • zkratka: ANG
dresy

Historie v kostce

Parta hokejových nadšenců se rozhodla 1. 1. 2020 založit vlastní hokejový klub.

Ačkoliv je náš klub novinkou v ,,hokejovém světě,, tak vystřídal již spoustu názvů. Všechny byly respektive takovými návrhy a zkoušelo se, který bude ten pravý.

Přehled názvů klubu: - HC Hradečáci

- HC Hradubáci (hráči z Hradce Králové, ale i z nedalekých Pardubic)

- HC Angels Hradec Králové

Potom jsme podali přihlášku do ,,meziokresní,, KAHL. V letošní, covidové sezóně se ligy účastní 12 týmů. 2 královéhradecké, 3 pardubické, 1 opočenský, 1 slatiňanský, 2 chrudimské, 1 hájí město Rychnov nad Kněžnou a 1 Poličku a 1 Kunětice.

V březnu roku 2022 oficiálně ukončil svoji činnost v klubu jeho zakladatel Marek Berák. Funkci generálního manažera tak přebral po dohodě pan Daniel Černín, který doposud zastával funkci asistenta GM.

Historie názvu klubu

Pro vysvětlení se musíme vydat až do velmi vzdáleného New Jersey. Místní klub se nazývá New Jersey Devils. Chtěli jsme mít něco neotřelého, nějaký název jako z NHL. Americký celek si říká ďáblové, jenže my jsme tým, který hraje církevní ligu, takže ďáblové být rozhodně nemůžeme. A jaký je opak ďábla? Ano, správně - anděl (angel). Odtud tedy HC Angels. :-)