Články

Vítejte v sekci články. Zde Vám budeme přinášet různé rozhovory, reportáže, statistická okénka a podobně.

Finálový den KAHL

Jako každý rok se uskuteční finálový den KAHL. Letos se pořadatelství ujali Rychnovští.

Zimní stadion Rychnov nad Kněžnou 8:00 – 18:00.

Miniturnaj o soudek piva:

Pozor: ČASY JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. Spíše se budou zkracovat.

A SKUPINA (3 – členná – HC Primavera, HC Jestřábi, HC Angels)

B SKUPINA (3 – členná – HC Salaš, HC Polička, HC Vincent de Paul)

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

8:00 – 8:30 utkání A (HC Primavera x HC Angels)

9:00 – 9:30 utkání A (HC Jestřábi x HC Angels)

11:15 – 11:45 utkání (SEMIFINÁLE 1.A x 2.B)

11:45 – 12:15 utkání (SEMIFINÁLE 2.A x 1.B)

12:15 – 12:45 FINÁLE

17:00 – 18:00 hodin Slavnostní vyhlášení ročníku 2023 / 2024

Časy jsou pouze informativní a spíše se budou zkracovat: proto raději přijďte na zápasy dříve, aby nedošlo ke zdržení.

Bude zajištěn kiosek (pivko, nealko, pochutiny) a prodej klobás s pečivem.

Ohlédnutí za minulým rokem

31. 1. 2020

Pokud se chceme ohlédnout za rokem 2020 po stránce našeho hokejového klubu, tak musíme úplně na samý počátek roku.

1. 1. 2020 přesně v 17:18 spatřil světlo světa nový hokejový klub z Hradce Králové. Pod názvem HC Hradečáci začal shromažďovat hráče pouze pro občasné tréninky a hobby zápasy. Poprvé se v rámci tohoto týmu utkali borci z Hradce, Pardubic, ze Zilvaru Rychnov nad Kněžnou a Vincentu de Paul Opočno. Hrálo se jednoduše - tmavé dresy, proti světlým dresům. V Opočně tou dobou finišovalo formování týmu Vincent de Paul pro účast v KAHL. Kněz Alojz Šeliga, hlavní představitel opočenského klubu, viděl na ostatních hráčích, kteří ještě nenastupovali v KAHL, zapálení pro lední hokej a navrhl, že by se ve městě pod Bílou věží mohl vytvořit již druhý tým ke sportovnímu zápolení ve východočeské církevní lize. Tohoto nápadu se chopil Marek Berák, který začal tým, s pomocí dalších nadšenců, dávat dohromady. První zápas týmu HC Hradubáci (tak byl HC Hradečíci přejmenován, z důvodu působení hráčů z Pardubic a Hradce Králové v týmu) se uskutečnil 5. 3. 2020 na opočenském ledě, kde si královéhradecký nováček připsal hned první výhru 3:2.

Po tomto zápase se pardubická část hráčů odpojila s tím, že si vytvoří svůj vlastní tým (HC Primavéra). Torzo HC Hradubáci přijalo konečný název HC Angels Hradec Králové a začalo shánět další spoluhráče. V týmu tak od samého začátku působí tito hráči: Marek Berák, Daniel Švarc, Jakub Mikunda, Martin Král, Ondřej Mačát, David Strnad.

Po úspěšném angažování dalších spoluhráčů podal HC Angels 2020 přihlášku do KAHL. Neslo to s sebou celou řadu hlavně pracného papírování, ale nakonec se to odrazilo v podobě úspěšného (zatím na 1 rok) přijetí do KAHL. HC Angels také představil nové dresy, ve kterých bude v následujících letech nastupovat.

Během letních prázdnin nováček KAHL absolvoval 2 přípravná utkání (více o nich v sekci Tabulka KAHL, zápasy), z nichž ani jedno neskončilo debaklem a ,,Andělé,, předvedli dobrý výkon.

Mužstvo absolvovalo tréninky, na kterých se připravovalo na první konfrontaci v lize.

Ta přišla 28. 9. 2020 s rychnovským HC Zilvar. HC Zilvar patří již dlouhodobě mezi absolutní favority KAHL, tudíž bylo jasné, že to bude ostrý souboj. Královéhradečtí vzdorovali dlouho, dokonce byli podle mě rychnovským dlouhou dobu vyrovnaným soupeřem, dobře bránili a nedávali jasnému favoritovi skoro žádné příležitosti k zakončení. Osudná byla 3. třetina, která zamíchala celým zápasem a HC Angels padl vysoko 1:9.

To byl ale na dlouhou dobu poslední hokejový zápas, protože koronavirová pandemie opět začala nabírat na síle, což s sebou neslo celou řadu vládních opatření. Hradečtí hokejisté se snažili trénovat po malých skupinkách s trenéry, individuálně nebo vyzkoušeli také, jaké to je absolvovat takzvanou suchou přípravu. Ve většině případů byl trenérem hokejový útočník Jan Berger. V plánu byly i další tréninky s profesionálními hokejisty, ale z těch z důvodu pandemie sešlo.

Angels přivítali také do svých řad během sezóny dvě nové tváře - Jana Zemana a Ondřeje Radu

První ze zmiňovaných se představil v zápase o ,,Lví trofej,, který se uskutečnil pod širým nebem na dostihovém závodišti v Pardubicích. Jednalo se o derby Salaše a Angels. Z utkání vyšla vítězně Salaš a připsala si tak na konto první vítězství historicky prvního zápasu o ,,Lví trofej,,.

Pozadu nezaostávají ,,Andělé,, ani mediálně. Kromě instagramového profilu a facebookových stránek přidali ještě 1. 12. 2020 tento web.

Více se již v tomto roce nestihlo. Bohužel ani není stále jasné, zda sezóna probíhá. Vše ale nasvědčuje tomu, že nikoliv.

Marek Berák